Pedagog - ZSP6

poniedziałek: 8.00 - 10.30
środa: 10.00 - 12.30
czwartek: 10.15 - 15.15

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
To święto ma na celu przypomnieć nam, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię oraz wygląd.
W Polsce Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony był po raz pierwszy w 1996 roku.

Gdzie można uzyskać wsparcie w sytuacji trudnej?
Poniżej baza instytucji, numerów telefonów oraz stron internetowych dla Dzieci i Rodziców szukających pomocy.

W linku poniżej e-book "Wirusowy alarm, czyli jak nie dać się koronawirusowi" ze zbiorem bajek i opowiadań, podejmujących temat chorób i wirusów.  Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego – z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej – metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia.

2 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony
w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ
w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

Zachęcam Państwa do lektury książki o kolczastym złoczyńcy- koronawirusie pt. „Mam tę moc“.

Książka ma za zadanie pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać.
Napisana jest w sposób przystępny, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Miłej lektury!

Szukając rozwiązań optymalnego radzenia sobie z obecną sytuacją w linku poniżej znajdziecie Państwo listę maili pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, do których można się zwrócić o udzielenie porady i wsparcia.

Szanowni Państwo,

naszym wspólnym obowiązkiem w tym nadzwyczajnym czasie jest dołożenie wszelkich starań, by pozostające w domach dzieci i ich rodzice otrzymywali darmowe materiały do nauki w domu. Dlatego też przesyłam przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominam, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, do udziału w którym zachęcam dzieci i ich rodziców.

Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z poważaniem,

Dawid Wiejata

koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców"

Pedagog szkolny mgr Martyna Sladkowska - Mika